В одному випадку продавець квартири просить дати аванс для того, щоб покупець підтвердив свої наміри. В іншому випадку продавець просить залишити завдаток. Чи є різниця в цих термінах?

Юридичне значення терміна «завдаток» зазвичай не збігається з побутовим значенням. У побуті зазвичай під завдатком розуміють частковий платіж. Коли товар вже передали або послуга вже виконана, тоді йде остаточний платіж. На жаль, описана вище юридично операція називається «авансом». А ось завдаток – це вже не тільки частковий платіж, а вже спосіб забезпечення зобов’язань.

Щоб простіше пояснити, наведемо приклад. Якщо при покупці квартири або будь-якого іншого товару, покупець дає аванс, то при відмові укладати угоду аванс повертається. Юридично аванс – це майнове надання в рахунок майбутніх платежів. Це може бути як гроші, так і інші цінності.

З завдатком справа йде інакше. Якщо покупець відмовляється купувати квартиру або будь-який інший товар, то тоді вже завдаток не повертається.

Тому, якщо ви купуєте або продаєте нерухомість без посередників, то можете через різницю у значеннях слова «аванс» і «завдаток» втратити не тільки час, але і гроші.

Деякі недоброзичливі продавці можу так і робити. Взяти аванс, через місяць-два повернути. При цьому як були використані кошти можна тільки здогадуватися.

Тому, оформляти гроші краще всього, як завдаток. І краще всього оформити угоду юридично.