Заборона хворим знімати житло в комуналці

Депутат-есер, член думського комітету з будівництва і земельних відносин Галина Хованська внесла в Держдуму законопроект, що обмежує право власника жилого приміщення в комунальній квартирі на надання йому у володіння або в оренду, зокрема, депутат пропонує заборонити здавати кімнату в комуналці хворим на активну форму туберкульозу, повідомили РІА Новини в апараті нижньої палати парламенту.

Зокрема, Хованська пропонує заборонити здавати в оренду таке житло, якщо в результаті вселення постояльця загальна площа приміщення буде менше норми, встановленої житловим законодавством.

Згідно з діючими законами, власник житла може здати його в оренду або віддати в безоплатне користування, в тому числі юридичній особі, на підставі відповідних договорів.

Також законопроектом забороняється вселення громадян, які страждають важкими формами хронічних захворювань, при яких неможливе спільне проживання громадян в одній квартирі. У число таких захворювань, згідно з постановою уряду, входять активні форми туберкульозу, психічні розлади, епілепсія з частими нападами та інші.

Як відзначає автор законопроекту, ці обмеження не поширюються на членів сім’ї власника житла в комунальній квартирі.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що аналогічні обмеження поширені Кодексом на соціальних наймачів при здачі житлових приміщень в піднайом, причому вони поширюються не тільки на комунальні, але і на окремі квартири. Крім того, обмеження власника в його право вчиняти будь-які дії зі своїм майном міститься у статті 209 Цивільного кодексу РФ. Згідно з цими нормами, такі дії не повинні порушувати права та охоронювані законом інтереси інших осіб.

Документ вносить поправки до статті 30 Житлового кодексу РФ.

Джерело: РІА Новини Нерухомість