Останнім часом при будівництві житлового будинку, його перший поверх роблять нежитловим. Для зручності мешканців будинку у цих приміщеннях розміщуються магазини, кафе, аптеки, перукарні, відділення банків або інші установи.

Подібні варіанти будівництва житла дуже вигідні і для підприємців, які бажають організувати в них свій бізнес. В даному випадку перед бізнесменами постає питання: чи таке приміщення вигідніше орендувати, або все ж купити?

У більшості випадків ці приміщення починають реалізовувати ще на етапі будівництво – продавати паралельно з квартирами. Все тому, що компанії-забудовнику так вигідніше – вона не буде в подальшому часу повертатись до цього обєкта, займаючись питаннями оренди.

Але покупка, за словами фахівців, варіант не дуже вигідний, тому підприємці намагаються все-таки домовиться з забудовниками про оренду.

Справа в тому, що кожен підприємець бажає на цьому етапі перестраховатся і, в разі неприбутковості бізнесу, або розірвати договір оренди, або передати приміщення в оренду іншій юридичній особі.