Якщо ви живете в одноповерховому будинку і плануєте добудувати другий поверх, то слід зважити всі за і проти. Це так само стосується тих людей, які збираються купити дім з одним поверхом, щоб у майбутньому добудувати ще один рівень. Запам’ятайте, що треба себе підстрахувати не тільки з боку майбутнього будівництва, але ще з юридичної сторони. Всі перепланування і перебудови повинні бути узаконені.

Якщо ви все-таки зважилися на додатковий поверх, то зверніть увагу на деякі моменти. В першу чергу другий поверх буде давати додаткове навантаження на фундамент і стіни. Тому, необхідно ретельно провести технічну експертизу. Фахівці повинні перевірити міцність несучих елементів, самого фундаменту, всіх комунікацій і горищного перекриття.

Експертиза покаже вам, який варіант необхідно вибрати: відразу будівництво другого поверху або з початку треба зміцнити фундамент і стіни, а потім вже надбудовувати.

Якщо будинок має міцний фундамент, кам’яні або цегляні стіни, то спорудження додаткового поверху не складе великих труднощів. В іншому випадку, доведеться робити повну реконструкцію будинку. Так само існує ще варіант установки другого рівня за допомогою полегшених каркасних конструкцій або ж споруда поверху мансардного типу.

Якщо ви зібралися купити одноповерховий будинок і думаєте, що в майбутньому ваша сім’я стане більше, то без спорудження другого поверху вам не обійтися. Тому не пошкодуйте коштів на проведення технічної експертизи майбутньої покупки.