Згідно зі статистикою на сьогоднішній момент в російській столиці легально зареєстровано лише трохи більше 23 тисяч орендодавців, в той час як на тіньовому ринку ця цифра вище в 13 разів. Так як подібна ситуація не сприяє поповнення держбюджету, скоро будуть введені більш вигідні умови для тих, хто здає житло.

Сумлінні орендодавці можуть вибрати один з двох варіантів легальної здачі житла – сплатити 13%-ий податок або придбати патент. Друге рішення має набагато менше прихильників серед москвичів, так як вартість патенту однакова незалежно від місця розташування здаваної в оренду квартири.

Насправді ж придбання патенту має ряд переваг. Наприклад, це вигідно власникам житла в новобудовах, так як у разі сплати податку його інвентаризація дорого обходиться. Крім того, патент, на відміну від податку, можна придбати в розстрочку.

Багато орендодавців не ознайомлені з такими нюансами, тому основним пріоритетом держави зараз стане популяризація оренди з придбанням патенту. Наступним кроком стане диференціація вартості патенту в залежності від розташування. Такі заходи допоможуть підняти доступність офіційної оренди і хоча б частково вивести ринок оренди житла з тіні.