Близько 500 молодих московських сімей з початку 2012 року поліпшили житлові умови за міськими програмами. Про це заявив керівник департаменту житлової політики і житлового фонду Москви Микола Федосєєв на що відбулася сьогодні прес-конференції.

Як повідомляє РИА Новости, чиновник уточнив, що торік житлові умови по міським програмам поліпшили 1,3 тисячі молодих сімей. «З них 50 сімей придбали квартири за договорами купівлі-продажу з розстрочкою платежу», – додав Микола Федосєєв.

Різні програми

За словами представників міської адміністрації, в даний час на розгляді в уряді Москви знаходиться проект постанови про визнання такою, що втратила чинність третього етапу програми «Молодій родині – доступне житло», але механізм і всі пільги програми продовжать свою дію вже в рамках цільової програми Москви «Житло» на 2012-2016 роки.

Міської цільової програми «Житло» також передбачено збільшення заходів підтримки молодих людей, які не є черговиками. Для поліпшення житлових умов цієї категорії заплановано подальше розширення мережі бездотаційного житла, з виділенням на дані цілі за 84 тисячі квадратних метрів житлової площі щорічно. Всього, за даними Миколи Федосєєва, з моменту старту програми «Молодій родині – доступне житло» в Москві свої житлові умови поліпшили понад 41 тисячі молодих сімей. Сьогодні середня вартість двокімнатної квартири на Люберецких полях за дотаційним програмами Москви дорівнює 850 тисяч рублів.

І різні черги

Також Микола Федосєєв повідомив, що влада Москви не збираються об’єднувати в одну чергу на квартири мешканців приєднуваних територій столиці і москвичів, які живуть в історичних межах міста. Як повідомляє РИА Новости, за його словами черговики місцевих муніципалітетів у цій черзі і залишаться і зможуть розраховувати лише на отримання житла, розташованого в межах приєднуваних територій. При цьому житло буде надаватися за правилами, що діяли на момент постановки на житловий облік.

Втім, як пояснив Микола Федосєєв, жителі приєднуваних територій після офіційного входження їх земель до складу Москви можуть спробувати встати в московську чергу на житло, але тоді термін їх перебування в черзі буде відраховуватися заново. При цьому, запевнив чиновник, влада не збираються будувати житла для черговиків далеко від Москви. Переважно його зводитимуть у самій Москві, ближньому Підмосков’ї і в «нових» столичних районах, у тому числі на Люберецких полях у Некрасовке.

Джерело: allrealties.ru