Монолітна споруда в Росії, як і в усьому світі, є лідером на ринку нерухомості. Її важка конструкція передбачає наявність допоміжного кріплення. Тут на допомогу і приходить опалубка.

Цей елемент будівництва сягає корінням ще в прадавні часи. Історики довели, що опалубка використовувалася і при зведенні Єгипетських пірамід. Чимале значення вона має і в сучасному будівництві, підтримуючи фундаменти, перекриття та колони.

Будівельна опалубка застосовується на початковому етапі будівництва, в основному до моменту загустки розчину. Її роблять з різних матеріалів – від дерева до металу. Особливе значення мають її формотворчі деталі, які допомагають передати і закріпити потрібний вид конструкцій. Найчастіше після досягнення розчином достатньої консистенції і міцності опалубку прибирають, але існують і незнімна опалубка, що залишається в спорудженні. Якісна опалубка створюється з урахуванням виду споруди; в залежності від цього підбираються її оптимальні характеристики – розміри, стійкість, міцність.

Таким чином, опалубку не варто сприймати як суто допоміжний елемент. Правильно підібрана опалубка багато в чому вплине на подальшу стійкість всієї споруди.