Один з найбільших девелоперських проектів міста – «Набережна Європи» – опинився під загрозою. Як повідомляє Кommersant.ru чиновники міської адміністрації звернулися до губернатора з пропозицією відмовитися від будівництва тут елітного житла і розбити парк.

Нагадаємо, що даний проект в рамках інвестиційного договору реалізує ВТБ на ділянці в 10 га навпроти Стрілки Василівського острова. Згідно з проектом, тут має з’явитися комплекс «Набережна Європи» площею 350 тис. кв. м, у тому числі елітний житловий квартал і Палац танців Бориса Ейфмана. Інвестиції в проект, за попередніми оцінками, складуть понад 47 млрд руб.

«Набережна» для еліти

Як з’ясувалося, у масштабного проекту є супротивники в рядах міської адміністрації. Кommersant.ru посилається на лист губернатору Георгію Полтавченко, підписана членом міського уряду — головою комітету з економічного розвитку, промислової політики і торгівлі (Керппіт) Смольного Євгеном Елиным. У ньому говориться, що прийняте урядом РФ в 2006 році рішення про реалізації проекту «не можна визнати таким, що відповідає інтересам розвитку міста».

«Враховуючи найвищу цінність території історичного центру, неприпустимо використовувати її для сучасної комплексної забудови, не має однозначної і прямою підтримкою всіх груп населення»,— цитує текст звернення Кommersant.ru. Також у листі висловлюється думка, що проект зіпсує силует Ростральних колон, вид на Князь-Володимирський собор і негативно позначиться на обсязі зелених насаджень Петербурга. У підсумку Губернатору пропонується «повернутися до історичних планами розвитку міста», які передбачали розміщення на цій території нового міського парку, що, на думку автора листа, «підтримується всіма городянами». Сам автор звернення, Євген Елін повідомив Кommersant.ru, що лист погоджено з керівниками інших профільних комітетів (КГИОП, КГА) і з президентом петербурзького союзу архітекторів Володимиром Поповим.

«За» і «проти»

Як пояснює Євген Елін, пропозицію відмовитися від проекту виникла у зв’язку з підготовкою заявки на прийняття спеціальної цільової федеральної програми «Реконструкція кварталів історичного центру Санкт-Петербурга» на 400 млрд руб. З такими грошима місто може провести редевелопмент територій і без інвестора. Крім того, через місяць у Санкт-Петербурзі відбудеться чергова сесія комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, на якій буде обговорюватися проблема виконання Росією міжнародних зобов’язань щодо збереження архітектурного ансамблю Петербурга, у зв’язку з якими раніше РФ піддавалася жорсткій критиці. Для створення нової «рекреаційної зони» ініціатори перегляду проекту пропонують звернутися до уряду РФ з проханням передати місту ділянку і розірвати инвестконтракт з ВТБ. Витрати інвестора, на думку чиновників, можна компенсувати за рахунок міського бюджету. Віце-президент ВТБ Олександр Ольховський відмовився коментувати те, що відбувається, однак зазначив, що компанія не отримувала ніяких офіційних повідомлень про закриття проекту. Скептично ставляться до ініціативи і деякі представники адміністрації. Так, голова Комітету з інвестицій та стратегічним проектам Олексій Чичканов не бачить в ній особливого сенсу.

«Проект сьогодні виглядає цілком успішним. «Набережна Європи» – федеральний проект, угоду про його реалізацію було підписано з Росмайном, і переглянути його буде не просто», – заявив він журналістам. Також голова Комітету зазначив, що в разі, якщо влада все ж вирішать відмовитися від будівництва, місту напевно доведеться викуповувати проект у забудовника і відшкодовувати його вже витрачені кошти. А за даними ВТБ, на сьогодні сукупність інвестиційних зобов’язань та понесених інвестором витрат становить близько 12 млрд руб.

Джерело: allrealties.ru