Як оцінити квартиру

Как оценить квартиру
Фонд держмайна зобов’язав оцінювачів звіряти ціни на житло перед його продажем.
Також хочемо порекомендувати почитати – Оцінка вартості нерухомості http://rielt.in.ua/otsinka-vartosti-neruhomosti/
З 18 липня оцінювачі зобов’язані звіряти ціни на квартири, будинки і землю зі спеціальною програмою — модулем єдиної бази Фонду держмайна. Таким чином відомство має намір боротися з продажем активів за заниженою вартістю. Експерти кажуть, що реальна ціна на квартиру може бути нижчою порівняно з тою, яку підрахувала програма. Податки покупцям доводиться платити з більш високою суми, а сама перевірка обходиться майже у 800 грн з кожної операції. Нові правила оцінки, що набрали чинності 18 липня, були прописані в законі Про держбюджет на цей рік. Депутати внесли зміни до ст. 172 Податкового кодексу, яка зобов’язувала Фонд держмайна створити єдину базу звітів оцінювачів та контролювати результати їх роботи. Відомству знадобилося сім місяців, щоб сформувати індикативні ціни на нерухомість і залучити системи для роботи. За даними Фонду держмайна, щорічно з – за дій нечесних на руку оцінювачів держава втрачає 2 – 3 млрд грн податків. net у прес – службі Фонду держмайна. На підставі всіх цих показників формується середньоринкова вартість об’єкта.
Але експерти сумніваються в обґрунтованості цін, які вказує модуль, заснований на аналізі оголошень в інтернеті. При оформленні угоди треба заплатити 1% у пенсійний фонд і 1% державного мита від вартості угоди в тому випадку, якщо власник володіє житлом понад трьох років. В іншому випадку вводиться додатковий податок у розмірі 5% від вартості квартири, стягується ще 1, 5% — військового збору.
Дмитро Корчев каже, що за кожне звернення в систему Фонду держмайна доводиться платити 390 грн. Для проведення однієї операції в модуль доводиться звертатися двічі. Один раз ціну з системою звіряє оцінювач, а другий раз — нотаріус.
У прес – службі Фонду держмайна кажуть, що нормативні документи не змушують споживачів платити за користування модулем. , — йдеться у відповіді Фонду держмайна. Сумнівна методика оцінки і високі ціни за користування програмою — не єдині причини невдоволення оцінювачів та ріелторів. За даними Українського товариства оцінювачів, всі кошти за користування послугами програми йдуть компанії , також співвласником компанії Еталон Сервіс. net в письмовому вигляді, але до моменту публікації матеріалу відповіді не надіслав. У прес – службі Фонду держмайна обіцяють, що монополії однієї структури на систему оцінки не буде: наказом відомства від 17 квітня авторизировано ще один майданчик — . Також до Фонду звернулися три компанії, які мають намір створити свою електронну площадку.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl Enter.