Іпотечний кредит зараз доступний не всім. Але держава і Ощадбанк роблять нові кроки на шляху до доступного кредиту. 16.09.11 в Сочі керівниками Ощадбанку і Краснодарського краю були підписані угоди, що дають початок програмі «Накопичувальної іпотеки».

Проект розроблений на основі досвіду таких європейських країн як Німеччина, Чехія, Австрія, Франція, Словаччина. Там накопичувальна іпотека була застосована для забезпечення жильеи широких верств населення.

Суть проекту в тому, що конкретна сім’я за програмою накопичує кошти для першого внеску, використовуючи внесок «Іпотечний» від Ощадбанку. Сам процес накопичення може тривати від 1 року до 6 років.

При дотриманні всіх умов накопичення, кожен квартал сім’я отримує соціальну виплату на спеціальний рахунок. Виплата здійснюється з бюджету Краснодарського краю і становить 30% від суми щомісячного платежу. При цьому сума не повинна перевищувати 36 тис. грн. в рік, тобто 3 тис. грн. в місяць.

Іпотечний кредит на особливих умовах (6% річних, що значно нижче середньоринкової ставки) надається сім’ї після того, як первісний внесок зібраний. Примітно те, що ставка за кредитом е буде залежати від інфляції. Сім’я не буде переплачувати за житло завдяки таким чинникам як підтримка регіонального бюджету, тривалий термін накопичення і низька процентна ставка.

За даними Ощадбанку, на досвіді Краснодарського краю планується поширити таку програму на території всієї Росії.