Для чого ж ще знадобляться кошти? Певна сума йде на оплату послуг агентству нерухомості або просто агенту. Якщо, звичайно, ви не купуєте квартиру самостійно. Відсотки від угоди в кожному місті по-різному. Якщо ви хочете прискорити операцію, то доведеться доплачувати.

Наступний витрата при придбанні квартири – це державне мито за реєстрацію угоди.

Якщо ви проводите операцію через банк чи оформляєте іпотеку, то тоді черговий статтею витрат стане оплата банківських послуг. Оформлення через банк також веде за собою витрати на страхування житла і здоров’я покупця. Якщо оформляєте банківську операцію через брокера, то і його послуги необхідно сплатити.

Крім того, витрати можуть бути при зверненні в БТІ, при приватизації, при узаконенні перепланування, при узгодженні Опіки і так далі.

Зверніть увагу на оплату комунальних послуг. Зазвичай всі борги оплачує продавець. Але, якщо ви вчасно не перевірите, то доведеться комунальні борги оплачувати самому.

Також додаткові витрати виникнути при зверненні до нотаріуса. Це може бути оформлення довіреності, перевірка справжності купюр, оплата послуг за оформлення передачі власності, оплата за перевірку документів і так далі.

При придбанні нерухомості також вам необхідно заплатити податки. Краще заздалегідь порадитися з податковим фахівцем.

Ну і не забувайте, що є ще останні витрати. Це переїзд. Послуги вантажного таксі і вантажників теж необхідно сплатити. Але ці витрати вже радісні.

Тому, купуючи квартиру, завжди необхідно мати резерв у 1-5 відсотка від вартості житла.

Успіхів і новосілля!

Які необхідні витрати при покупці квартири. Частина 1